POWER®graf TAPE

Nová generace univerzálních samolepících těsnění.

Je vyrobena z vysoce čistého expandovaného grafitu unikátní technologií kruhového pletení, která vytváří kompaktní zdvojenou vrstvu. Tato dvojitá vrstva umožňuje snadné zhotovení dokonalého zámkového spoje.

  • Velmi ohebná, tvárná a pevná
  • Lehce se přizpůsobí každému rozměru a tvaru
  • Snadná montáž díky samolepící vrstvě
  • Bezodpadová technologie montáže
  • Značné úspory oproti klasickým vyřezávaným přepážkovým těsněním
  • Snadná výroba těsnění v průměrech nad 1000 mm


Materiálový list

Trvalá pracovní teplota - oxidační atmosféra: 450 °C
Trvalá pracovní teplota - pára: 650 °C
Trvalá pracovní teplota - inertní plyny: 1000 °C
Tlak (závislý na konstrukci přírubového spoje): až 100 barů
pH: 0-14

Rozměry: 10 x 3; 10 x 4; 15 x 4; 25 x 3; 20 x 4; 30 x 4,5; 40 x 5; 25 x 6; 50 x 6 mm

Komplexní řešení - Flange Management

Nabízíme komplexní řešení přírubových spojů – specialisté z divize Flange Management Vám navrhnou a optimalizují těsnění s ohledem na konkrétní provozní podmínky a následně provedou i odbornou montáž. Každý takto realizovaný spoj poté dokladujeme protokolem o utažení. 
Přírubové spoje patří od počátku vývoje strojních zařízení k nejpoužívanějším konstrukčním prvkům. V závislosti od jejich důležitosti a počtu ovlivňuje jejich správná funkce podstatně  bezpečnost a hospodárnost těchto zařízení, ale také hodnoty emisí podniků, které je provozují. 

Ploché těsnění je pro přírubový spoj klíčová součást. Jeho úkolem je zajistit těsnost spoje tím, že vykompenzuje nerovnosti těsnicích ploch a uzavře vnitřní kanály působením měrného tlaku při montáži přírubového spoje. Za provozu se měrný tlak na těsnění mění, a proto je třeba neustále vyvíjet nové materiály a konstrukce plochých těsnění, které mají spolehlivě udržet požadovanou třídu těsnosti při co největším rozsahu provozních podmínek. Vlastnosti těsnění jsou měřeny a popsány charakteristickými hodnotami, které umožňují výpočty s průkazem těsnosti a také vzájemné srovnání jednotlivých těsnění na trhu.

Související produkty

Máte zájem o některé z těchto produktů? Kontaktujte nás!

+420 532 196 711